Platforma video e-learningowa CADach, czyli nowoczesne kursy online w formie video – CASE STUDY > Blog Intellect
Wciśnij enter, aby wyszukać
Blog Intellect / Case study  / Platforma video e-learningowa CADach, czyli nowoczesne kursy online w formie video – CASE STUDY

Platforma video e-learningowa CADach, czyli nowoczesne kursy online w formie video – CASE STUDY

W erze powszechnego dostępu do Internetu kursy online zyskują na coraz większej popularności. Dostrzegł to nasz Klient – firma CADach, który zlecił nam projekt dedykowanej platformy video e-learningowej, służącej do dystrybucji materiałów szkoleniowych w formie video. Po tygodniach wytężonej pracy, przyszedł czas na podsumowanie działań i przyglądnięcie się efektom naszej pracy.

Platforma video e-learning CADach

Dlaczego platforma do video e-learningu?

E-learning to skuteczny i coraz powszechniejszy sposób nauki. Kursy online pozwalają zdobyć pełnowartościową wiedzę, gdziekolwiek jesteśmy. Wystarczy tylko dostęp do Internetu, co w dzisiejszych czasach jest bardzo komfortowe. Co więcej, e-szkolenia zazwyczaj są tańsze od tych tradycyjnych, a także pozwalają kursantowi powrócić do wybranego zagadnienia, kiedy tylko tego potrzebuje, o dowolnej porze dnia i nocy. Kursy online to także doskonały sposób na uzupełnienie wiedzy zdobytej w trakcie szkoleń stacjonarnych. Ogromny potencjał e-learningu – szczególnie potencjał drzemiący w nagraniach video – odkrył nasz Klient, firma CADach.

Czym zajmuje się firma CADach?

CADach to firma specjalizująca się w prowadzeniu zaawansowanych szkoleń z oprogramowania komputerowego dla architektów. Została założona w 2011 roku przez Krzysztofa Adacha – cenionego i doświadczonego trenera BIM (Building Information Modeling) w technologii Autodesk REVIT. Firma obecnie skupia najlepszych specjalistów z branży, którzy dzielą się swoją wiedzą podczas szkoleń organizowanych w całej Polsce.

Logotyp i hasło reklamowe firmy CADach

Dla firmy CADach zaprojektowaliśmy oraz wdrożyliśmy wizerunkową stronę internetową. Oprócz strony, dostaliśmy zlecenie stworzenia platformy video e-learningowej, służącej do dystrybucji płatnych materiałów szkoleniowych w formie video, które użytkownicy mogliby kupować i odtwarzać, zgodnie z wybranym okresem dostępu. Platforma miałaby być przeznaczona zarówno dla uczestników szkoleń stacjonarnych, do utrwalenia i poszerzenia zdobytej wiedzy, jak i dla kursantów online, jako kompleksowe narzędzie szkoleniowe w formie kursów video.

Od czego zaczęliśmy pracę nad systemem do video e-learningu?

W ramach przeprowadzonych przez nas prac przygotowaliśmy szczegółową specyfikację funkcjonalno – techniczną oraz wdrożyliśmy poszczególne moduły i funkcjonalności. Z racji tego, że wcześniej dla Klienta zrealizowaliśmy również stronę internetową (w tym branding marki i logotyp), dostosowaliśmy kreację graficzną platformy e-learningowej do jej wyglądu.

Zrzut ekranu z platformy do video e-learningu CADach

Podobnie, jak w przypadku innych realizacji, także w wypadku systemu do video e-learningu działania rozpoczęliśmy od określenia potrzeb i oczekiwań naszego Klienta. Naszym zadaniem było stworzenie platformy e-learningowej umożliwiającej dystrybucję płatnych kursów video oraz ich zakup, z wykorzystaniem płatności online, a także możliwość zarządzania materiałami video oraz materiałami szkoleniowymi.

Charakterystyka platformy e-learningowej CADach

Zaprojektowana przez nas platforma e-learningu video to profesjonalne narzędzie, które umożliwia projektowanie, zarządzanie i dystrybucję filmów szkoleniowych w formie plików audiowizualnych. W ramach wdrożonych funkcjonalności Klient ma możliwość prezentacji materiałów szkoleniowych w formie uporządkowanej listy z podziałem na grupy. Może nią dowolnie zarządzać – tworzyć rozdziały, a w ich ramach dodawać poszczególne lekcje video, a także samodzielnie ustalać rodzaj i okres dostępu do nich, który następnie może dowolnie modyfikować.

Ekran odtwarzania filmu video z kursu CADach

Co ważne, z racji okresowych dostępów do plików szkoleniowych, wprowadziliśmy w kodzie unikalne zabezpieczenie, które uniemożliwia użytkownikowi skopiowanie lub pobranie kursu video na swój dysk. Dzięki temu nasz Klient ma pewność, że dystrybuowane przez niego materiały można oglądać tylko online i tylko po wykupieniu subskrypcji.

Użytkownicy mogą wykupić okresowy dostęp do systemu video e-learningowego – na 3, 6 lub 12 miesięcy, poprzedzone rejestracją w serwisie. Po utworzeniu konta i zalogowaniu, użytkownicy mają dostęp do swojego profilu, w którym znajdą podgląd wykupionych e-szkoleń wraz z oznaczeniem tych już oglądniętych i tych, które nie zostały jeszcze obejrzane oraz pozostałym czasem do wygaśnięcia subskrypcji.

Oprogramowanie video e-learningowe umożliwia również bez problemu przedłużeni dostępu do wybranych przez użytkownika materiałów szkoleniowych w ramach kursu online, na jeden z trzech możliwych okresów dostępu.

Wdrożone moduły platformy e-learningowej

System video e-learningu dla marki CADach charakteryzują liczne moduły, które odpowiadają za jego wysoką funkcjonalność oraz sprawne działanie. Należą do nich:

Moduł projektowania kursu video

Moduł projektowania kursu w systemie video e-learningu CADach

Za jego pomocą nasz Klient może samodzielnie tworzyć e-szkolenia w formie video. W ramach tego procesu definiuje nazwę szkolenia, rozdziały, poszczególne kursy w ramach rozdziałów, dodaje materiały w postaci pików video, określa ich czas trwania oraz określa, czy są płatne czy nie.

Moduł plików do pobrania

Moduł plików do pobrania w systemie video e-learningu CADach

W ramach tego modułu użytkownicy, po wykupieniu kursu online, uzyskują dostęp do dodatkowych materiałów dydaktycznych w postaci plików pdf, które mogą pobrać i dowolnie z nich korzystać.

Moduł użytkownika

Moduł użytkownika w platformie CADach

Po rejestracji i wykupieniu kursu video każdy użytkownik uzyskuje dostęp do swojego profilu. Posiada podgląd swoich danych, wykupionych kursów, historii płatności, pozostałego czasu subskrypcji oraz obejrzanych materiałów video. Platforma video e-learningu w łatwy sposób umożliwia również przedłużenie okresu dostępu do wybranego kursu.

Moduł dostępu do kursu video

Moduł dostępu w systemie video e-learningu CADach

Dzięki temu modułowi Klient sam definiuje rodzaj dostępu do poszczególnych materiałów video w ramach kursu online. Pojedyncza lekcja może być dostępna nieodpłatnie dla wszystkich zainteresowanych lub dostępna tylko po wykupieniu subskrypcji. Klient może więc udostępniać bezpłatne lekcje wprowadzające, mogące zachęcić do wykupienia całości kursu.

Moduł płatności

Moduł płatności w systemie video e-learning CADach

Moduł ten umożliwia wykonywanie płatności online za wybrany kurs online za pośrednictwem systemu płatności Przelewy24. W ramach tego modułu nasz Klient ma dostęp do historii płatności wszystkich Klientów.

Moduł generowania rabatów

Moduł generowania rabatów w systemie video e-learningu CADach

Moduł ten pozwala w automatyczny sposób wygenerować dowolną ilość unikalnych kodów rabatowych. Klient sam ustala ilość, rodzaj oraz wysokość rabatu (kwotowy lub procentowy), a także decyduje o terminie ważności kuponu. Co więcej, może śledzić statystki korzystania z kuponów przez użytkowników.

Efekty wdrożenia oprogramowania do video e-learningu CADach

Wdrożona przez nas platforma video e-learningu dla marki CADach to nowoczesne, funkcjonalne i intuicyjne w obsłudze profesjonalne narzędzie szkoleniowe online. Dystrybucja materiałów video za pośrednictwem platformy online pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, a ich atrakcyjna forma i dostępność 24/7, znacznie podnosi komfort nauki.

Zrzut z modułu użytkownika w systemie video e-learningu CADach

Możliwość dystrybucji specjalistycznej wiedzy w formie audiowizualnej stanowi doskonałe uzupełnienie kursów stacjonarnych prowadzonych przez firmę, ale może być także samodzielną i kompleksową formą kursu video online. Platforma video e-learningu dla firmy CADach to rozwiązanie będące odpowiedzią na współczesną potrzebę szybkiego, efektywnego i komfortowego zdobywania profesjonalnej wiedzy, w przystępnej firmie – filmów video.

intellect video-e-learning

Anna Kaleta

Product Manager


2 komentarze
  • Odpowiedz 15 listopada 2018 09:59

    Super artykuł, ważne jest aby ciągle się rozwijać 🙂 Pozdrawiamy

  • Odpowiedz 23 maja 2019 09:49

    Naprawdę fajny artykuł, bardzo miło się go czyta.

Napisz komentarz