Blogujemy Bardziej > Blog Intellect
Wciśnij enter, aby wyszukać

Blogujemy Bardziej

Witaj na blogu Software House Intellect, który już od 2005 roku tworzy projekty IT dla Klientów z całego świata! Jeśli szukasz nowinek branżowych, wartościowych informacji o IT, UX i designie albo chcesz dowiedzieć się więcej o naszych dotychczasowych realizacjach – dobrze trafiłeś. Dzięki naszym tekstom poznasz kulisty najciekawszych projektów Intellectu i tajniki naszej pracy oraz zyskasz dostęp do wiedzy na tematy związane z IT, tworzeniem aplikacji mobilnych i systemów dedykowanych, a także współpracą z Software House. Zapraszamy do lektury!

Case study
Case study: ERP dla firmy budowlanej

Klient: Firma budowlana Projekt: Kompleksowy system ERP Metodyka pracy: Scrum, 15 sprintów Zespół: 6 osób - deweloperzy, specjalista UX oraz Product Manager  Technologia: PHP 7.3, Yii2, PostgreSQL, jQuery, SASS,...

Oprogramowanie dedykowane a pudełkowe
Biznes, Technologie
Oprogramowanie dedykowane czy „pudełkowe”? Które wybrać?

Rozwiązania IT są dla firm środkiem, który pozwala osiągnąć cele biznesowe. Nowoczesne oprogramowanie jest wprowadzane do przedsiębiorstw m.in., by przyspieszać i usprawniać procesy, podnosić jakość usług, zyskiwać większą kontrolę nad finansami i działalnością przedsiębiorstwa czy poprawiać jakość obsługi klientów. Decydując się na cyfryzację firmy zawsze stają przed wyborem – skorzystać z systemów gotowych czy zlecić stworzenie oprogramowania od podstaw?

Tworzenie oprogramowania
Technologie
Etapy wytwarzania oprogramowania – okiem programisty

Wytwarzanie oprogramowania to złożony proces, który na celu ma dostarczenie produktu w pełni zgodnego z oczekiwaniami klienta w zamierzonym czasie i budżecie. Złożoność procesu determinuje...

Uścisk dłoni
Biznes
Rozmawiając o projektach IT- perspektywa New Business

Podczas rozmowy ze znajomą psycholog – której kompetencje bardzo doceniam – usłyszałem: “A bo wam – ludziom odpowiedzialnym za sprzedaż – jest robione pranie mózgu na szkoleniach. W dodatku później podczas rozmów z klientami, sami próbujecie robić pranie mózgu swoim rozmówcom”. Czy faktycznie sprawa przedstawia się w ten sposób, a każdy, kto pozyskuje partnerów do współpracy ma na uwadze jedynie swoje dobro?  Jak być “fair” wobec osób, z którymi chcemy zawrzeć umowę? Jak wyglądają rozmowy i negocjacje w branży IT?

Umowa
Biznes
Umowa na projekt Agile – co powinieneś o niej wiedzieć?

Podejście zwinne do wytwarzania oprogramowania wciąż budzi wiele wątpliwości po stronie zlecającego, a samo pojęcie “agile” obrosło wieloma mitami. Praca zwinna wymaga również specyficznej umowy, bazującej na innych przesłankach niż standardowa umowa na pracę w kaskadzie. Mówi się, że umowy podpisuje się na złe czasy – nasza “umowa zwinna” sprawia, że obie strony deal’u podpisują umowę na sukces projektu. 

Cyfryzacja
Biznes, Technologie
Cyfrowa transformacja w biznesie – co możesz zyskać dzięki wdrożeniu nowych technologii?

Cyfryzacja w biznesie jest już nie tylko szansą na osiągnięcie wyższych zysków, ale w wielu branżach stała się też koniecznością, pozwalającą utrzymać się na rynku....

Biznes, Technologie
Dlaczego Agile?

W Software House Intellect działamy w modelu zwinnym – czyli Agile. Co jednak dokładnie to oznacza? W dzisiejszym artykule nasz CEO – Marcin Szczurek – wyjaśnia, co oznacza dla nas zwinność i dlaczego realizujemy projekty w duchu Agile.

Rozwiązania IT
Biznes, Technologie
Rozwiązania IT dla biznesu – jakie procesy firmowe mogą usprawnić?

Digitalizacja procesów firmowych to droga do przyspieszenia rozwoju przedsiębiorstwa oraz utrzymania konkurencyjności w realiach XXI wieku – gdy coraz więcej organizacji sięga po nowoczesne rozwiązania...

Aplikacje progresywne
Biznes, Technologie
Progressive web app – aplikacje progresywne. Czym są i dlaczego warto się nimi zainteresować?

Co kryje się pod pojęciem progressive web app? To specyficzny rodzaj aplikacji – który można uznać za coś pośredniego pomiędzy stroną internetową, a aplikacją mobilną. W jaki sposób działają i czy ich wdrożenie może przyczynić się do rozwoju biznesu?