Technologie > Blog Intellect
Wciśnij enter, aby wyszukać

Technologie

Infografika - Pełnosprawni w Sieci
Technologie
Pełnosprawni w sieci. Jak dostosować stronę internetową do potrzeb osób niepełnosprawnych?

Osoby niepełnosprawne w codziennym funkcjonowaniu napotykają na wiele barier, związanych z niedostosowaniem infrastruktury do ich potrzeb. Na podobne przeszkody natykają się one także w… Internecie. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, o jakie opcje na stronie warto zadbać, aby ta stała się przyjaźniejsza niepełnosprawnym internautom.

Technologie
Jak testować serwisy i aplikacje internetowe?

Jeśli chcecie zadbać o jakość realizowanych dla was rozwiązań internetowych – wszelkich serwisów WWW, e-sklepów czy innych aplikacji webowych – poza troską o unikalny design i nowoczesne technologie, warto również zwrócić uwagę na etap testowania zrealizowanego dla was projektu. Swoją agencję lub software house pytajcie więc, jak testuje swoje produkty i spodziewajcie się od nich konkretnych odpowiedzi. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę na tym etapie prac nad projektem internetowym, aby finalnie cieszyć się najlepszą możliwą jakością oraz uniknąć kosztownych błędów.

Drawing website idea on paper. Work desk with smart phone, glasses, paper, pencil, construction tools.
Technologie
Zadbaj o skuteczną architekturę informacji serwisu WWW

Pozyskać ruch na stronie internetowej to jedno, a sprawić, aby użytkownicy szybko i sprawne znaleźli na niej to, po co przyszli, jest kolejnym wyzwaniem.  Aby nasz serwis, sklep czy usługa on-line jak najlepiej konwertowały i przynosiły realne korzyści biznesowe, niezmiernie ważne jest gruntowne przemyślenie i zaplanowane zachowań użytkowników. O czym mowa? O skutecznej architekturze informacji, która – jeśli o to zadbamy – potrafi sprawić, że strona www będzie dostosowywać się do oczekiwań odbiorców.

Technologie
Google doceni certyfikat SSL na Twojej stronie internetowej

Jako coraz bardziej świadomi użytkownicy sieci przykładamy coraz większą uwagę do bezpieczeństwa danych, które w niej przetwarzamy. Na przeciw tym potrzebom powinni wyjść właściciele witryn internetowych, zwłaszcza jeśli udostępniają one płatności on-line czy przesyłają newralgiczne i poufne informacje.  Wystarczy zabezpieczyć swoją stronę certyfikatem SSL, a zyskamy dzięki temu szereg korzyści. Dowiedzcie się, czym jest SSL i o jakich korzyściach mowa.

Technologie
Sprawdź naszą aplikację do wysyłania personalizowanych kartek świątecznych!

Święta za pasem, a – jak wiadomo – to czas, w którym dzielimy się życzeniami, także w kontekście nadchodzącego Nowego Roku. Specjalnie na tę okazję (choć nie tylko) opracowaliśmy świetnie narzędzie, które pozwala na wysyłanie personalizowanych kartek świątecznych.  Dziś piszemy o szczegółach naszego konceptu, jego przeznaczeniu oraz możliwych wariantach, w ramach których możesz korzystać  narzędzia tak, jak  Ci wygodnie.

Technologie
Czym jest flat design?

Na początek kilka suchych faktów. Flat design (projektowanie płaskie) to styl projektowania zakładający eliminację takich elementów jak gradienty czy cieniowanie, ograniczenie kolorów oraz stosowanie tylko prostych kształtów i fontów. Początki tego stylu sięgają lat 50-tych XX wieku, gdzie tak zwana szkoła szwajcarska czyli Międzynarodowy Styl Typograficzny stworzył taki obraz na potrzeby publikacji elektronicznych.

Technologie
Hostingowcy! Pobudka – koniec wsparcia PHP 5.3

PHP – od lat niezmiennie dominujący język programowania na serwerach webowych. Kilka dni temu wydano oficjalny komunikat informujący o wydaniu wersji PHP 5.3.29. Jednocześnie potwierdzono zapowiadane już w lipcu zeszłego roku definitywne zakończenie wsparcia linii rozwojowej oznaczonej numerem 5.3. Co to oznacza? Nie będzie kolejnych wersji ani poprawek, nawet gdyby znaleziono krytyczną lukę bezpieczeństwa. Kończąca żywot wersja niejednokrotnie bywała określana jako jedna z bardziej przełomowych, więc chwila jest poniekąd wiekopomna. Z tej okazji spróbujmy przyjrzeć się jaki wpływ może mieć na tworzenie, rozwijanie i działanie stron WWW, a także czy to dopiero dobra pora czy może ostatni dzwonek na przesiadkę na nowsze wersje.