Machine learning > Blog Intellect
Wciśnij enter, aby wyszukać

Machine learning

Sieci neuronowe
Machine Learning, Technologie
Czym są i w jaki sposób działają sieci neuronowe?

XXI wiek to okres gwałtownego rozwoju sieci neuronowych – i ich coraz szerszego zastosowania w wielu branżach. Nasz programista wyjaśnia krótko, czym są sieci neuronowe, jak działają – i w jakich celach najczęściej się je wykorzystuje.

Trendy machine learning
Machine Learning, Technologie
Przyszłość zaczyna się dziś. W jakich kierunkach będzie rozwijać się uczenie maszynowe (machine learning)?

Roboty – lekarze, samojeżdżące samochody, automatyczni tłumacze – to idee, które brzmią niczym żywcem wyjęte z filmów science – fiction. A jednak, takie projekty realizowane są już dziś, w dużej mierze dzięki technologii uczenia maszynowego, która w ciągu ostatnich dwóch dekad ogromnie się rozwinęła. Wkrótce mają szanse stać się powszechnie dostępne i dołożyć cegiełkę do postępującej, światowej rewolucji technologicznej.

machine learning
Machine Learning, Technologie
Czym jest machine learning – technologia, która rewolucjonizuje świat?

Machine learning to pojęcie, które ostatnimi czasy zyskuje na popularności. Co ono jednak dokładnie oznacza? W jaki sposób ma przebiegać proces „nauki” maszyn i dlaczego zdolność uczenia się programów jest tak ważna dla współczesnej cywilizacji? W dzisiejszym artykule nie tylko tłumaczymy, co kryje się pod tajemniczym pojęciem „uczenia maszynowego”, ale też wyjaśniamy, w jaki sposób uczą się programy – i w jakich sytuacjach każdego dnia stykamy się z rezultatami tej nauki.