Własna platforma video / vod? Sprawdź Intellect Video!
Wciśnij enter, aby wyszukać
Blog Agencji Intellect / Wideo Marketing  / Własna platforma VoD? Intellect Video to idealne rozwiązanie!
Własna platforma VOD / video - Intellect VOD

Własna platforma VoD? Intellect Video to idealne rozwiązanie!

Platformy video z roku na rok stają się coraz popularniejsze i zyskują wierne grono użytkowników. Atrakcyjne treści, możliwość oglądania ulubionych materiałów dokładnie wtedy, kiedy ma się na to ochotę oraz przyjazna obsługa, sprawiają, że korzystanie z platform typu vod jest bardzo komfortowe i staje się poważną konkurencją dla innych źródeł dostarczających treści informacyjne lub rozrywkowe. Naszą odpowiedzią na nowe potrzeby rynku jest Platforma Intellect Video – czyli profesjonalne oprogramowanie umożliwiające dystrybucję oraz odtwarzanie materiałów video. Jakie korzyści może przynieść inwestycja w platformę video dla Twojego biznesu? Sprawdźcie koniecznie!

Własna platforma VOD / video - Intellect VOD

Co to jest platforma vod?

VoD to skrót od określenia Video on Demand, czyli video na żądanie. Usługa ta pozwala nadawać oraz odtwarzać wybrany materiał filmowy w dowolnym, wybranym przez użytkownika czasie. Ostatnio można zauważyć wyraźny wzrost zainteresowania platformami VoD – coraz więcej osób chętnie z nich korzysta, nawet jeżeli odtwarzanie materiałów jest płatne. Co za tym idzie, filmów przybywa, ich tematyka staje się coraz bardziej różnorodna i coraz więcej osób udostępnia autorskie materiały, a samo tworzenie vod jest coraz powszechniejsze.

Co oglądamy za pośrednictwem platform video?

Filmy, seriale, dokumenty, wiadomości, newsy, sport – to zapewne jedne z najpopularniejszych materiałów, odtwarzanych za pośrednictwem platform video. Ale to nie cały potencjach ich wykorzystania. VoD to także doskonałe narzędzie dla szkoleniowców, coachów, ekspertów, trenerów, blogerów, doradców itp. do dzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami w formie atrakcyjnych materiałów video – takich jak multimedialne kursy czy tutoriale.

Infografika z rodzajami treści w platformach video-on-demand

Popularne platformy streamingowe

Jak stworzyć platformę vod, która odniesie sukces? Odpowiedzi na to pytanie chyba nie trzeba długo szukać. W platformy video z powodzeniem inwestują także wielcy gracze na rynku. Przykłady? Platforma video Youtube – znany wszystkim serwis, który umożliwia umieszczanie, odtwarzanie filmów, a także ich ocenianie i komentowanie. Szeroki zakres tematów, ogólnoświatowy zasięg i prosty interfejs sprawiły, że stał się on jednym z ważniejszych elementów obecnej kultury Internetu. Platforma video Facebook – służąca do oglądania filmów, która mocny akcent kładzie na ‘społecznościowość’ – pozwala na interakcję z twórcami filmów oraz innymi użytkownikami, podbiła Stany Zjednoczone, a wkrótce pojawi się także u nas.

Infografika prezentująca popularne platformy VOD

Mając na myśli tego typu usługi, nie sposób nie wspomnieć o platformie vod Netfilx – obecnie jednej z najpopularniejszych na rynku, której autorskie produkcje biją rekordy popularności, a fani z niecierpliwością wyczekują kolejnych sezonów ulubionych seriali. Internetowa wypożyczalnia Netflix osiąga rekordowe zyski, a jej popularność jest kolejnym dowodem na to, że współcześnie telewizja ustępuje miejsca Internetowi w walce o widzów.

Na wzór Netflixa stworzono usługę streamingową jednej z najpopularniejszych marek na rynku filmowym – platformę vod Disney. Na usługę musimy jeszcze zaczekać, ale w kuluarach mówi się, że warto, Disney bowiem dysponuje rzeszą materiałów, które trafią do serwisu, w tym tak kultowych, jak np. produkcje Marvela, Pixara czy FOX.

Nasze rodzime podwórko również obfituje w ciekawe propozycje streamingowe. Jedna z popularniejszych to w większości darmowa platforma vod TVP, która umożliwia oglądanie widzom ulubionych seriali, programów, filmów i teatru tv. Ciekawą propozycją jest także platforma vod MentalWay oferująca dostęp do profesjonalnych szkoleń z zakresu rozwoju osobistego, po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji, a także dostęp do darmowych filmów tematycznych.

Młodzi ludzie z laptopem oglądają film na platformie video

Sporym zaskoczeniem jest także nowa platforma vod Dominikanie, będąca świeżą odsłoną portalu dominikanie.pl. Struktura serwisu mocno nawiązuje do platformy Netflix – zawiera autorskie materiały filmowe, których twórcami są zarówno zakonnicy, jak i osoby świeckie. Platforma video Dominikanie porusza różnorodną tematykę – począwszy od treści teologicznych, skończywszy na materiałach filmowych dla dzieci.

Platforma Intellect Video – program do dystrybucji materiałów video

Komercyjny sukces platform streamingowych sprawił, że zaczęto dostrzegać w nich coraz większy potencjał i nowe możliwości wykorzystania. Dostrzegliśmy go także my – projektując autorską Platformę Intellect Video – czyli profesjonalne narzędzie pozwalające na udostępnianie i zarządzanie materiałami w formie plików video.

Platforma Intellect VOD na telefonie i laptopie

Proponowane przez nas oprogramowanie pozwala na tworzenie platformy vod a’la Netflix, dostosowując jej funkcjonalności do potrzeb i specyfiki branży Klienta. Bazą naszego rozwiązania jest niezwykle proste i komfortowe dodawanie materiałów video z licznymi opcjami zarówno dla administratora, jak i użytkownika końcowego serwisu.

Intellect VOD to liczne funkcjonalności dla administratora…

Platforma Intellect Video pozwala na dodawanie kategorii i poszczególnych materiałów video wraz z określeniem rodzaju dostępu do materiałów – płatnym lub bezpłatnym. Umożliwia wprowadzanie subskrypcji – czyli czasowych abonamentów, w ramach których ustala się okres ich trwania oraz koszt pojedynczej subskrypcji, a także płatny dostęp do określonego materiału filmowego, bez konieczności wykupowania okresowego abonamentu.

Ekran z platformą video w firmie podczas spotkania pracowników

W celu zachęcenia użytkowników do korzystania z platformy vod, można podarować im okazjonalny kupon rabatowy bądź czasowe bezpłatne użytkowanie. Oprogramowanie platformy vod pozwala wprowadzić opcję automatycznego odnawiania się subskrypcji, o czym użytkownik końcowy zostanie poinformowany mailowo.

…i możliwości dla użytkownika

Użytkownicy mogą korzystać z bezpiecznych kanałów płatności online, pozwalających szybko i wygodnie dokonać opłaty online. Po rejestracji i zalogowaniu na platformie vod mają dostęp do swojego profilu – mogą tworzyć własne listy do oglądnięcia lub oceniać już obejrzane filmy video.

Osoba loguje się do panelu platformy Intellect VOD

Samo korzystanie z serwisu jest niezwykle komfortowe – użytkownicy mogą oglądać wybrane materiały gdzie i kiedy tylko chcą – na komputerze, tablecie czy za pośrednictwem aplikacji. Mogą przerywać oglądanie w dowolnym momencie i powracać dokładnie do tego momentu, na którym skończyli seans. Intuicyjny system wyszukiwania oraz poruszania się po serwisie pozwala łatwo odnaleźć interesujący materiał.

Indywidualne dopasowana platforma video

Co ważne, jesteśmy w stanie dostosować layout serwisu do indywidualnych wymagań Klienta. Zadbaliśmy o to, aby zawsze wyglądał tak samo dobrze – bez względu na rodzaj urządzenia, na którym jest wyświetlany. W ramach wdrożonych funkcjonalności oprogramowania vod oferujemy stały dostęp do statystyk oraz szczegółowe raporty z serwisu, a także służymy fachową pomocą techniczną.

Ludzie pracujący w firmie

Platforma Intellect Video – własna platforma vod w zasięgu ręki!

Liczne funkcjonalności, intuicyjna obsługą oraz możliwość indywidualnego dopasowania naszego oprogramowania pozwalają stworzyć własną platformę vod dostosowaną do potrzeb i oczekiwań różnych branż, z której korzysta się z przyjemnością.

Anna Kaleta

Product Marketing Manager

Brak komentarzy

Napisz komentarz