Poznajcie najlepsze świąteczne reklamy ostatnich lat! > Blog Agencji Intellect
Wciśnij enter, aby wyszukać
Blog Agencji Intellect / Content marketing  / Poznajcie najlepsze świąteczne reklamy ostatnich lat!

Poznajcie najlepsze świąteczne reklamy ostatnich lat!

Wielkimi krokami zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia – spadnie śnieg (miejmy nadzieję!), w sklepach pojawiają się choinki, w domu wielkie przygotowania, a w telewizji, oprócz Kevina samego w domu, wzruszające reklamy! Postanowiliśmy dla Was zebrać 10 najlepszych naszym zdaniem reklam świątecznych ukazanych na przestrzeni ostatnich lat. W tym zestawieniu nie zabrakło miejsca dla tych, które swoją premierę mają dopiero w tym roku.

gr_blog

1. EDEKA Weihnachtsclip – #heimkommen

Firma holdingowa i wzruszająca świąteczna reklama? Umiejętne połączenie tych dwóch – wydawałoby się odległych od siebie światów – to coś, czego można nauczyć się od niemieckiej firmy – EDEKA. Reklama, która została opublikowana końcem listopada 2015 roku, do tej pory była wyświetlana ponad 57 mln razy. W filmie wyłania nam się obraz samotnego, starszego Pana, który spędza samotnie kolejne święta Bożego Narodzenia. Widząc radość innych wokoło, czuje smutek, słysząc kolejne życzenia nagrane przez rodzinę na automatycznej sekretarce. Planuje więc wyjątkową inicjatywę, która na celu ma przyjazd jego najbliższych. Koniecznie obejrzyjcie tę reklamę i zobaczcie, na jaki pomysł wpadł bohater tej wyjątkowej reklamy!

2. English for Beginners

Zeszłoroczny hit internetowy, mający ponad 14 mln wyświetleń, jest niewątpliwie jedną z  wyróżniających się reklam – nie tylko świątecznych. Dlaczego właściwie film, który poruszył odbiorców na całym świecie, stał się tak popularny? Bohaterem reklamy jest starszy, miły i elegancki Pan, który rozpoczyna naukę angielskiego.  To, w jaki sposób Allegro łączy motyw nauki języka ze świętami jest genialny – dowiadujemy się w dalszej części filmu.  Warto dodać, że ten piękny storytellingowy obraz został doceniony również na arenie międzynarodowej i otrzymał nagrodę Brązowego Lwa na festiwalu w Cannes.

3.  John Lewis Christmas Advert 2011 – The Long Wait

John Lewis to brytyjskie przedsiębiorstwo, zrzeszające domy towarowe w Wielkiej Brytanii. Na przestrzeni lat przyzwyczaili nas oni, że ich reklamy, szczególnie te świąteczne, są niebanalne i zawsze mają konkretny przekaz. Tak było również w reklamie z 2011 roku. Mały chłopiec z niecierpliwością czeka na Święta Bożego Narodzenia. Z pewnych powodów – tu koniecznie trzeba obejrzeć film, aby je poznać – stara się różnymi metodami przyśpieszyć czas.  Reklama to piękna historia z równie świetnym podkładem muzycznym, który podkreśla jej wyjątkowy charakter.  Jeżeli jesteście ciekawi, na co tak bardzo czekał główny bohater, to zachęcamy do obejrzenia reklamy.

4. John Lewis Christmas Advert 2015 – #ManOnTheMoon

Jak pisaliśmy wyżej, reklamy świąteczne sygnowane logiem Johna Lewisa, są wyjątkowe, więc nic dziwnego, że w naszym zestawieniu pojawia się kolejna reklama tejże marki. Man on the Moon – taki nosi tytuł 2 minutowy filmik powstały w 2015 roku. Jaka tym razem kryje się tu historia? O istnieniu starszego Pana na księżycu dowiaduje się mała dziewczynka. Zobaczcie kreację, aby dowiedzieć się, co w związku z tym  postanowi zrobić pomysłowe dziecko.

5. Wrapping Paper: Co-Mission 2017 Christmas Advert

Kolejne unikalna kreacja reklamowa.  Z pozoru  typowa świąteczna reklama – widzimy: choinkę, szczęśliwą rodzinę, wigilijny stół, ale konwencja zostaje przełamana, kiedy do akcji wkracza główny bohater i narrator tej reklamy – pluszowy miś kupiony w sklepie . Jeżeli również chcecie poznać te odpowiedź i poczuć prawdziwą magię świąt, to zachęcamy do obejrzenia tego filmu.

6. 1914 | Sainsbury’s Ad | Christmas 2014

24 grudnia 1914. Ypres – Belgia. Niemieccy i angielscy żołnierze w dzień Wigilii Bożego Narodzenia zawieszają broń i postanawiają wspólnie spędzić pierwszy dzień Świąt. Na podstawie tego wydarzenia, równe 100 lat później, firma Sainsbury tworzy reklamę świąteczną. To kreacja pokazująca, że nawet w trakcie wojny, zła i okrucieństwa ludzie stający po przeciwnych stronach, pozostają ludźmi i potrafią się jednoczyć.

7. #FirstChristmas – Children’s Hospice Christmas Advert 2017

Ten rok obfituje w bardzo dobre reklamy świąteczne, więc w naszym zestawieniu musiało znaleźć się miejsce dla kolejnej z nich. Piękny i wzruszający film zrealizowany dla dziecięcego hospicjum.  Zobaczcie, w jak wyjątkowy sposób ta reklama przełamuje świąteczny schemat i daje odbiorcy do myślenia.

8. Heathrow Bears Christmas TV Advert – #HeathrowBears

W naszym zestawieniu była już firma holdingowa, domy towarowe, więc przyszedł czas na linie lotnicze. Heathrow Airport postanowiło kontynuować zeszłoroczny sukces i również w tym roku głównymi bohaterami ich reklamy zostały… misie! Ich historie i perypetie możecie poznać w filmie poniżej.

9. Sky Cinema Christmas Advert 2017

Film oglądany w trakcie świąt stał się stałym punktem, niemalże tradycją w życiu przedstawionych w reklamie mamy i córki. Przedstawiony jest tu obraz dorastania  i zmiany naszych bliskich, którzy jednak – co ważne – ciągle są blisko.  Tradycja, bliskość, rodzina –  te i wiele innych wartości  możemy odnaleźć w tegorocznej reklamie Sky Cinema, do której obejrzenia także zachęcamy.

10. Czego szukasz w Święta? | Mikołaj

Naszą listę świątecznych reklam zamykamy polskim akcentem – reklamą Allegro, która została opublikowana w 2015 roku. Kreacja ta po raz kolejny udowodniła, że można wzruszyć widza nie tylko oglądającego filmy romantyczne, ale również… reklamy.

A która reklama świąteczna wzbudziła u Was największe emocje i – być może – doprowadziła do łez? ????

 

Piotr Młynarczyk

Social Media Specialist

Brak komentarzy

Napisz komentarz