Łączymy wiedzę IT i biznes - budujemy dedykowane rozwiązania > Blog Intellect
Wciśnij enter, aby wyszukać
Blog Intellect / Biznes  / Łączymy wiedzę IT i biznes – budujemy dedykowane rozwiązania

Łączymy wiedzę IT i biznes – budujemy dedykowane rozwiązania

W Intellect tworzymy oprogramowanie, które usprawnia procesy biznesowe i pomaga osiągać cele biznesowe. Wszystko za sprawą naszego dwukierunkowego podejścia – łączenia umiejętności budowania rozwiązań IT oraz analityki biznesowej. Funkcjonując na styku tych dwóch rzeczywistości mamy pewność, że dostarczane przez nas oprogramowanie będzie w pełni zaspokajało potrzeby rynkowe – będzie funkcjonalne i dostosowane do aktualnych, ale także przyszłych potrzeb klienta. Mamy na to dowody! Poznajcie rozwiązania IT, które stworzyli eksperci z Intellect Software House.

W Intellect budujemy oprogramowanie pod konkretny biznes

Software House – czy jak lubimy mówić Software Home – Intellect to nasz statek – matka i core Grupy Intellect. Zwinne realizowanie projektów dla naszych klientów to dla nas codzienność. Analizy, kreacja, design, programowanie to tylko niektóre działania, które są częścią całego tego procesu. W Intellect specjalizujemy się w rozwiązaniach IT dedykowanych, czyli powstających od zera, w oparciu o potrzeby, problemy i specyfikę działania konkretnej firmy, a nawet poszczególnych działów w przedsiębiorstwie. Zrealizowaliśmy setki projektów – pracując  dla średnich i dużych firm z różnych branż. Nie boimy się wyzwań i chętnie tworzymy nawet najbardziej kompleksowe rozwiązania. Intellect posiada zespół blisko czterdziestu developerów oraz kilkudziesięciu specjalistów z różnych obszarów, którzy robią wszystko, by finalne rozwiązanie spełniało oczekiwania klientów i użytkowników systemu. Krótko mówiąc analizujemy, projektujemy, wspieramy, doradzamy, a także uczymy.

Razem możemy więcej

Szczególny nacisk kładziemy na trzy rzeczy: ścisłą współpracę z partnerem, transparentność oraz zwinność. Co to dla nas oznacza? Współdziałanie i wymianę informacji na każdym etapie prac. Na początku musimy dobrze poznać potrzeby klienta i jego przedsiębiorstwo. Istotne jest także wzajemne zrozumienie, ustalenie przebiegu prac oraz zasad współpracy. Stała komunikacja i wymiana doświadczeń to dla nas podstawa. Skąd to wynika? Tworzenie oprogramowania rozkładamy sobie na etapy, które są cały czas omawiane z klientem w celu wprowadzania ewentualnych modyfikacji. Warto na bieżąco reagować na zmiany. Tylko dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie dostarczać oprogramowanie, które faktycznie wnosi wartość biznesową i jest po prostu “dopieszczone”. Takie podejście ma także inne zalety. Zwinność w prowadzeniu projektu – pozwala klientowi kontrolować budżet, modyfikować założenia, być częścią projektu i mieć na niego realny wpływ. Ścisła współpraca z klientem to także możliwość wymiany doświadczeń – my dzielimy się naszą wiedzą IT, a klient dostarcza nam informacje na temat swojego biznesu, branży, specyfiki jego procesów w firmie. W ten sposób powstaje oprogramowanie posiadające realną wartość rynkową, która pozwala usprawniać procesy biznesowe i optymalizować koszty. A oto “żywe” przykłady!

Navifleet – system do zarządzania flotą

Navifleet to spółka, oferująca kompleksowe rozwiązanie IT, usprawniające monitorowanie floty oraz zarządzanie nią. Opcje systemu daleko wykraczają poza prosty monitoring pojazdów – umożliwiający śledzenie aktualnego położenia auta czy przebytych tras. System pozwala między innymi na przydzielanie zadań oraz gromadzenie danych i wyciągnie z nich wniosków. Na tej podstawie można skuteczniej planować trasy, ustalać harmonogramy, ale także poprawiać technikę jazdy kierowców, oceniać efektywność ich pracy oraz zmniejszać zużycie paliwa. Navifleet umożliwia również zwiększenie bezpieczeństwa, ułatwia zarządzanie flotą od strony technicznej (np. pilnowanie przeglądów), a także dostarcza informacji o bieżących wydarzeniach (takich jak awarie czy wypadki). W skrócie: system ma pomóc w optymalnym wykorzystywaniu floty oraz zmniejszeniu kosztów jej wykorzystania. W ramach pakietów oferuje rozwiązania dostosowane do różnych flot – lekkich, przewozowych, transportowych, rolniczych czy budowlanych. 

Navifleet jest obecne na rynku od lat i stało się jednym z leaderów branży. Marka wciąż się rozwija – nie tylko zdobywając nowych klientów. System wciąż jest rozbudowywany, powstają też specjalne rozwiązania, będące odpowiedzią na konkretne problemy naszych partnerów (jak realizacja dla Metrostav). Navifleet posiada dedykowany zespół programistów, zajmujących się wsparciem i rozwojem systemu, a także dział służący pomocą nowym klientem przy wdrożeniu i nauce obsługi oprogramowania. 

Inso – intuicyjny system do zarządzania przedszkolami

W 2019 roku stworzyliśmy Inso – system, który wszechstronnie usprawnia zarządzanie przedszkolami i żłobkami. To intuicyjne oprogramowanie posiada funkcje przydatne dyrektorom, ale także pracownikom placówek i rodzicom maluchów. Aplikacja Inso służy między innymi do wystawiania faktur i wykonywania rozliczeń, zamawiania posiłków oraz błyskawicznego sprawdzanie listy obecności. Inso to także rozwiązanie, z którego korzystają rodzice, by móc zgłaszać nieobecność dzieci, dokonywać szybkich płatności i mieć dostęp do informacji np. dotyczących opłat.

Największym wyzwaniem tego projektu było przede wszystkim stworzenie takiego rozwiązania, które będzie spełniało oczekiwania każdego użytkownika – dyrektora, rodzica, pracownika. Finalnie będzie usprawniać ich pracę, optymalizować koszty, pomagać w organizacji czy przepływie informacji. Stąd też jednym z ważniejszych etapów tego projektu była szczegółowa analiza potrzeb użytkownika a w zasadzie różnych grup użytkowników – odpowiedzenie sobie na pytanie – jakie korzyści powinna nieść ze sobą ta aplikacja dla każdej z tych grup. Zbadaliśmy rynek, przeprowadziliśmy analizę potrzeb dyrektorów, pracowników, rodziców i połączyliśmy ją z nasza wiedzą IT. I tak powstała aplikacja Inso – produkt, który stale rozwijamy i dostosowujemy do zmieniającej się rzeczywistości. I w tym przypadku działamy zwinnie – modyfikujemy i wprowadzamy nowe usprawnienia, by system był jeszcze bardziej intuicyjny i wszechstronny, a jego użytkownicy czerpali z niego jak najwięcej korzyści.

Sparkee – usprawnienie zarządzania parkingami

Sparkee to inteligentny system, który zbudowaliśmy przy wsparciu programu UE „Inteligentny Rozwój 2014 – 2020”. Wykorzystując kompetencje naszych specjalistów w zakresie machine learning, stworzyliśmy aplikację, pozwalającą na wykrywanie wolnych miejsc parkingowych na podstawie obrazu z kamer. Był to pierwotny rdzeń systemu – Sparkee miało umożliwiać kierowcom wyszukanie wolnych miejsc za pomocą aplikacji, właścicielom parkingów przyciągnięcie klientów na parkingi, a dodatkowo przyspieszyć proces parkowania. Dodatkowe opcje pozwalały na sprawdzenie, czy płatność za postój została uiszczona, oraz wyłapywanie naruszeń – na przykład zaparkowania w niewłaściwym miejscu.

Sparkee to idealny przykład projektu, który pokazuje, jak ważne jest zwinne podejście oraz rzetelny research, a także ciągły rozwój. Pierwszy feedback od klientów, badania potrzeb rynku oraz zachodzące w nim zmiany sprawiły, że na bieżąco zmienialiśmy początkowe założenia. Usprawnialiśmy i modyfikowaliśmy pierwotną specyfikację aplikacji, by w pełni dostosować ją do rosnących potrzeb użytkowników. To oni wyznaczają nam często drogę do zmian. Sparkee zostało znacznie rozbudowane – między innymi o system informacji parkingowej, opcję płatności mobilnych czy narzędzia pozwalające na stworzenie płatnego parkingu bezobsługowego.

Magdalena Kubasiewicz

Product Manager


Brak komentarzy

Napisz komentarz