Gold Sail, czyli wynajmij sobie ekskluzywny jacht. Case study realizacji > Blog Intellect
Wciśnij enter, aby wyszukać
Blog Intellect / Case study  / Gold Sail, czyli wynajmij sobie ekskluzywny jacht. Case study realizacji

Gold Sail, czyli wynajmij sobie ekskluzywny jacht. Case study realizacji

Przez ostatnie tygodnie pracowaliśmy nad interesującym projektem dla marki Gold Sail. Naszym wyzwaniem było tym razem kompleksowe opracowanie i wdrożenie serwisu internetowego z ofertą czarteru ekskluzywnych jachtów. Prace nad projektem zostały pomyślnie ukończone i serwis dostępny jest już pod adresem www.g-sail.eu, a na naszym blogu piszemy dziś o case study tej interesującej realizacji.

gold sail

 

Cele i zakres prac nad serwisem g-sail.eu

Głównym zadaniem Intellect było całościowe opracowanie i wdrożenie serwisu internetowego, co poprzedzone zostało pracami analityczno-strategicznymi. W pierwszej fazie przedsięwzięcia nasi specjaliści przygotowali specyfikację funkcjonalną serwisu, a następnie jego prototyp w postaci szczegółowych makiet UI/UX. Kolejnym etapem było z kolei przygotowanie indywidualnego projektu graficznego oraz kodowanie serwisu w technologii responsywnej. Za implementację serwisu w oparciu o nowoczesny framework klasy MVC odpowiadał nasz doświadczony zespół IT.

Jak pracowaliśmy nad koncepcją działania serwisu?

Zasadnicze prace projektowe zostały poprzedzone gruntowną analizą potrzeb i marki naszego Klienta. Badając cele biznesowe projektu, ustalając jego grupę docelową oraz analizując działania konkurencji, szukaliśmy najlepszych możliwych rozwiązań w zakresie funkcjonalności i aspektów komunikacyjnych oraz wizerunkowych  projektu. Rozpoznanie potrzeb Klienta miało też drugi wymiar – bardziej techniczny, gdzie celem było opracowanie strategii technologicznej, która pozwoli zapewnić serwisowi wysoką dostępność, wydajność, skalowalność oraz bezpieczeństwo  w kontekście planowanego w serwisie systemu rezerwacji jachtów. Po etapie analityczno-strategicznym przygotowaliśmy szczegółową specyfikację funkcjonalna serwisu, opracowaliśmy architekturę informacji, logikę systemu rezerwacji jachtów, a w efekcie powstał  prototyp serwisu w postaci makiet funkcjonalnych UI/UX, które poddaliśmy dokładnym testom na użytkownikach.

makieta UI/UX

Projekt graficzny – połączenie designu i użyteczności

Po wypracowaniu makiet funkcjonalnych serwisu g-sail.eu nasi designerzy stworzyli projekt graficzny, który stał się odpowiedzią na cele komunikacyjne i wizerunkowe założone w briefie naszego Klienta. Serwis, zgodnie z targetem projektu, miał konotować sferę dóbr luksusowych, elegancję oraz elitarność. Naszym zadaniem było opracowanie widoków strony głównej, systemu rezerwacji oraz części informacyjnej serwisu, przedstawiającej mnogość atrakcji dostępnych w czasie żeglugi jachtami oferowanymi przez Gold Sail. W części contentowej witryna w sugestywny sposób przedstawia więc informacje o ofercie rejsów tematycznych, interesujących miejscach do odwiedzenia w rozmaitych portach czy bazie rekomendowanych hoteli na terenie Chorwacji. Cały dział informacyjny witryny wymagał kompletnego opracowania w zakresie treści, doboru zdjęć oraz grafik, co miało pełnić funkcję sprzedażową, ale takę wspierać SEO serwisu. Oczywiście serwis został przygotowany w technologii RWD, co w kontekście prac graficznych wymagało opracowania dedykowanych widoków witryny na urządzenia mobilne.

design rwd

Wykorzystaliśmy najlepsze technologie

Niezmiernie istotnym etapem projektu była implementacja serwisu przy zachowaniu możliwie wysokiej wydajności, dostępności oraz skalowalności. Było to ważne głównie z powodu dużego ruchu planowanego w serwisu, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, oraz nagromadzenia wersji językowych (serwis wkrótce dostępny będzie aż w 9 wersjach językowych).  Dodatkowo ważnym elementem  wdrożenia był system rezerwacji jachtów online z opcją płatności w dwóch systemach (PayPal i Skrill) oraz modułem rezerwacji, co wymagało zastosowania wysokich standardów bezpieczeństwa całej aplikacji, zwłaszcza w zakresie realizowanych w serwisie transakcji i procesowania rezerwacji. Odpowiedzią na potrzeby naszego Klienta było wykorzystanie przez naszych developerów sprawdzonego frameworku programistycznego Symfony, bazującego na wzorcu MVC, który oddziela logikę biznesową systemu od jego interfejsu, dzięki czemu  wszelkie przyszłe modyfikacje wizualne i funkcjonalne są łatwiejsze we wdrożeniu. System rezerwacji Gold Sail pozwala m.in. wybrać jacht, datę rejsu, zapłacić za czarter i oczywiście kontroluje wolne terminy. Dodatkowo, część informacyjna serwisu została przygotowana w oparciu o systemie CMS naszego autorstwa, który został dostosowany do wymagań projektu.

system rezerwacji

Sławomir Turkiewicz

Client Service Director w agencji interaktywnej Intellect


Brak komentarzy

Napisz komentarz