Social Media > Blog Agencji Intellect
Wciśnij enter, aby wyszukać

Social Media

Krążyło kiedyś popularne powiedzenie, że jeśli czegoś nie ma w Google, to nie istnieje. Współcześnie coraz częściej tę rolę przejmuje prężnie rozwijająca się dziedzina social mediów. W wielu branżach działalność w mediach społecznościowych może przesądzić o sukcesie firmy. Poznaj razem z nami tajniki skutecznej promocji w social mediach: śledź nowości i ciekawostki ze świata mediów społecznościowych, dowiedz się więcej o algorytmach Facebooka i zdobądź wiedzę na temat tworzenia i promowania publikacji, które przyciągną i zaangażują odbiorców. Dowiedz się, jak stworzyć skuteczną kampanię reklamową na Facebooku, jak wykorzystać do promocji Youtube i sprawdź, czy w przypadku Twojej firmy warto założyć konto na Twitterze i Instagramie. Przede wszystkim jednak przekonaj się, jaką siłę ma społeczność zbudowana wokół Twojej marki w sieci.

Infografika - kupowanie lajków. na Facebooku
Social Media
Kupowanie lajków na Facebooku – czy to dobre rozwiązanie dla Twojego biznesu?

Chyba każda firma prowadząca fanpage chciałaby, aby liczba jego fanów była duża. Im więcej polubień, tym więcej osób teoretycznie zobaczy informacje o produktach, usługach, promocjach, zapamięta nazwę marki – i tym lepiej wygląda to wizerunkowo. Zdobywanie lajków to jednak najczęściej proces długotrwały, a by szybko zbudować bazę fanów, zwykle trzeba też inwestować w płatne działania reklamowe. Niektórzy decydują się więc na wybór drogi na skróty i kupują gotowy pakiet polubień. Czy warto to robić i jakie konsekwencje ma takie postępowanie?

aktualne wymiary grafik na Facebooku
Social Media
Jakie są aktualne wymiary grafik na Facebooku?

Facebook to obecnie niekwestionowany król mediów społecznościowych. Prywatny profil na Facebooku ma już niemal każdy, większość firm prowadzi fanpage, jak grzyby po deszczu powstają profile artystów, blogerów, czy facebookowe strony założone na potrzeby różnych inicjatyw. A że tym, co przyciąga uwagę odbiorców mediów społecznościowych, są przede wszystkim grafiki, nie dziwi powracające jak bumerang pytanie – jakie wymiary powinny mieć zdjęcia zamieszczane na Facebooku? Dziś spróbujemy na nie odpowiedzieć.

Dwie dziewczyny robiące selfie
Social Media
Idealny profil w mediach społecznościowych? Stwórz swoją tożsamość internetową z Lifefaker!

Czy przeglądając profile swoich znajomych czujesz czasem, że Twoje życie jest nudne? Odnosisz wrażenie, że coś przechodzi Ci tuż koło nosa, za rzadko bywasz w kawiarniach, nie odwiedzasz ciekawych miejsc, masz za mało znajomych i nawet posiłki, które przyrządzasz, nie są dość dobre? Nie jesteś sam. Udowadnia to akcja Lifefaker, kierowana do osób, które czują się gorsze z powodu… mediów społecznościowych.

koniec ze spojlerami na facebooku
Social Media
Facebook wciąż się zmienia! Podglądanie reklam na profilach, grupy premium i koniec spoilerów – poznaj nowe opcje portalu

Od początku 2018 roku Mark Zuckerberg ze swoją ekipą nie przestają zaskakiwać nas kolejnymi zmianami. Czerwiec również przyniósł kilka nowości na Facebooku. Od kilku tygodni możemy przeglądać reklamy, jakie w danym momencie emitują strony firmowe. Facebook testuje także dwie nowe opcje, w tym jedną, na którą wielu użytkowników czekało już od lat: Keyword snooze, dzięki której zyskamy większą kontrolę nad treściami w newsfeedzie.

Kryzysy w Social Mediach - grafika główna
Social Media
Wybuch, lawina hejtu i co potem? Czyli wpadki i kryzysy w Social Mediach oraz ich dalsze losy!

Spędzając czas w sieci, ciężko nie natknąć się na aferę, wpadkę czy kryzys marki. Jednak najczęściej, po kulminacji całego zajścia, większość z nas zapomina o sytuacji nie śledząc dalszego rozwoju wydarzeń. Dlatego postanowiliśmy wziąć pod lupę kilka dużych kryzysów ostatnich lat i sprawdzić ich zakończenie! Zapraszamy do lektury!

Nowy regulamin Facebooka
Social Media
Nowy regulamin Facebooka – sprawdź,czy nie łamiesz zasad portalu

W ostatnich dniach Facebook opublikował nowy regulamin, który skupia się przede wszystkim na bezpieczeństwie użytkowników oraz świadomym zamieszczaniu i udostępnianiu treści. Zmiany te są konsekwencją, trwających od kilku już miesięcy, dyskusji na temat roli i pozycji portalu, ochrony danych w nim zawartych (przesłuchanie Marka Zuckerberga przez Kongres czy omawianie afery Cambridge Analityca) oraz przetwarzania tych danych (wchodzące rozporządzenie RODO). W naszym artykule przedstawiamy najważniejsze zasady wprowadzone w nowym regulaminie Facebooka, które będą miały wpływ tak na firmy, jak i prywatnych użytkowników.

Jakie zmiany zaszły na Facebooku
Social Media
Zmiany na Facebooku w 2018 roku: nowe algorytmy news feeda i ochrona prywatności po aferze Cambridge Analytica

Ostatnie miesiące to czas wielkich zmian na Facebooku. Stale pojawiają się nowe algorytmy, nowe możliwości i… nowe ograniczenia, dotyczące przede wszystkim reklamodawców oraz firm zbierających dane użytkowników. Wiele wprowadzanych rozwiązań zdaje się być pokłosiem sprawy Cambridge Analytica, co potwierdził Mark Zuckerberg na przesłuchaniu w Kongresie. Jakie będzie nowe oblicze Facebooka i w jaki sposób zachodzące zmiany mogą utrudnić lub ułatwić życie reklamodawcom, ale i samym użytkownikom? O tym opowiemy w poniższym artykule!

Social Media
Sześć najczęściej popełnianych błędów podczas promocji w social mediach

Twój firmowy profil na Facebooku ma mało fanów? Wciąż ubywa mu polubień? Nikt nie komentuje Twoich postów? Wiesz, że coś robisz źle, ale nie jesteś pewny, co? Dowiedz się, w czym może tkwić problem!

Content marketing, SEO/SEM, Social Media, Strony www
W jaki sposób promować stronę www w sieci?

Chcesz, by Twoja marka była lepiej rozpoznawalna, a sprzedaż wyższa? Myślę, że odpowiedź jest oczywista, to przecież główny cel działań w każdej firmie! Ale jak tego dokonać? Kluczem do osiągnięcia najlepszych efektów jest dotarcie do odpowiedniego odbiorcy i przekonanie go o wartościach naszej marki i jej usług lub produktów. Właśnie w tym celu powstał marketing internetowy. W dzisiejszych czasach prowadzenie promocji jedynie za pośrednictwem tradycyjnych kanałów marketingowych staje się coraz trudniejsze – w przypadku niektórych branż wręcz niemożliwe. W tym artykule wyjaśniamy, w jaki sposób zwiększyć popularność strony www i co za tym idzie, także całej firmy.

Chcesz promować swoją firmę na Facebooku?

X

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 18 88 80 240

biuro@intellect.pl

LUB ZOSTAW NAM SWÓJ E-MAIL

ZAPRASZAMY DO NASZEGO BIURA W LIMANOWEJ, KRAKOWIE LUB WARSZAWIE

DZIĘKUJEMY!

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ