SEO/SEM > Blog Agencji Intellect
Wciśnij enter, aby wyszukać

SEO/SEM

Dobrze wiemy, że nawet najładniejsza i najbardziej funkcjonalna strona internetowa to za mało. Skutecznie prowadzony marketing w wyszukiwarkach pomaga zapewnić stronie wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Zapoznaj się z naszymi artykułami opisującymi tematykę pozycjonowania strony w wyszukiwarce Google (SEM) oraz w samych organicznych wynikach wyszukiwania (SEO). Poznaj zasady budowania stron i sklepów internetowych zgodnych z wytycznymi Google oraz metody na zwiększenie ich widoczności. Dowiedz się, na czym polega pozycjonowanie stron www, jakie zmiany w algorytmie wprowadziło Google oraz jak się na nie przygotować. Daj się znaleźć w Google! 🙂

Czym jest pozycjonowanie stron Google i SEO - banner główny
SEO/SEM
Pozycjonowanie stron internetowych w Google – czym jest i jak wykonać je skutecznie?

Pozycjonowanie stron to jedna z najskuteczniejszych form marketingu internetowego. Na czym dokładnie polegają działania SEO, dlaczego warto je prowadzić, co wpływa na miejsce strony w wynikach wyszukiwania? Nasz artykuł odpowiada na te i inne pytania dotyczące każdego tego zagadnienia, szczególnie w wyszukiwarce Google. 

seo pozycjonowanie w transporcie
SEO/SEM
Jak pozyskać klientów z Google w branży transportowej w 3 miesiące? Przykład realizacji usługi SEO / Pozycjonowania dla naszego klienta

Wiele jest mitów na temat pozycjonowania w Google. Jest także taki, że na efekty trzeba długo czekać. Czy tak jest naprawdę? W tym artykule pokazujemy, jak dla naszego klienta osiągnęliśmy wysokie pozycje oraz pozyskaliśmy wartościowy ruch na stronie już w 3 miesiące. Zobacz, jak się nam to udało!

Trendy w digital marketingu w 2019 roku - infografika
Branding, Content marketing, E-commerce, E-mail marketing, SEO/SEM, Social Media, Wideo Marketing
Co nowego w świecie marketingu internetowego? Poznaj 10 najważniejszych trendów digital marketingu w 2019 roku!

Świat marketingu nieustannie się zmienia. Nowe technologie serwują efektywne metody pozyskiwania klientów, z kolei oni, ci klienci stają się coraz bardziej świadomi i wymagający. Aby wciąż być na topie, marki muszą nieustannie śledzić zmieniające się trendy i implementować je do swoich strategii komunikacji. Poznajcie 10 trendów, które będą wyznaczać przyszłość w digital marketingu.  

Grafika tytułowa - Case study kampanii Google Ads dla Świat Obrazów
SEO/SEM
Jak zwiększyliśmy ilość zakupów o 400% w sklepie Świat Obrazów? Case study.

Świat Obrazów to jeden z wielu sklepów internetowych działających w branży dekoracji wnętrz. Współpracę z Klientem w zakresie reklamy Google Ads rozpoczęliśmy we wrześniu 2017 roku i trwa ona do dziś. W tym czasie dzięki przemyślanym działaniom podnieśliśmy ilość transakcji z Google Ads o ponad 400%. Sprawdź, jak udało nam się to osiągnąć!

Content marketing, SEO/SEM, Social Media, Strony www
W jaki sposób promować stronę www w sieci?

Chcesz, by Twoja marka była lepiej rozpoznawalna, a sprzedaż wyższa? Myślę, że odpowiedź jest oczywista, to przecież główny cel działań w każdej firmie! Ale jak tego dokonać? Kluczem do osiągnięcia najlepszych efektów jest dotarcie do odpowiedniego odbiorcy i przekonanie go o wartościach naszej marki i jej usług lub produktów. Właśnie w tym celu powstał marketing internetowy. W dzisiejszych czasach prowadzenie promocji jedynie za pośrednictwem tradycyjnych kanałów marketingowych staje się coraz trudniejsze – w przypadku niektórych branż wręcz niemożliwe. W tym artykule wyjaśniamy, w jaki sposób zwiększyć popularność strony www i co za tym idzie, także całej firmy.

business hand typing on a laptop keyboard with Web Design homepa
SEO/SEM
SXO – nowa jakość w optymalizacji serwisów internetowych

Ciągła ewolucja wyszukiwarek internetowych pod kątem dopasowywania jak najlepszych wyników wyszukiwania oraz troska o pozytywne wrażenia użytkownika, korzystającego ze stron czy usług on-line, zmusza właścicieli witryn internetowych do odejścia od tradycyjnych metod związanych z pozycjonowaniem na rzecz SXO – synergicznych działań łączących SEO, UX i CRO. Nowa strategia ma w  zamierzeniu przynosić nam realne korzyści biznesowe, a nie tylko wysokie pozycje w top 10. Dowiedz się, dlaczego samo SEO twojego serwisu WWW dziś już nie wystarcza.

SEO/SEM
Czym są dane strukturalne Twojej strony www i jak widzi je Google?

Walka o jakość treści witryn internetowych trwa, a Google promuje w tej walce tych, którzy respektują  wyznaczane przez wyszukiwarkę standardy, dotyczące unikalności, użyteczności oraz dostępności treści online. Sposobów na zwiększanie widoczności i pozycji stron www w Google jest wiele, a jednym z nich jest stosowanie tzw. znaczników danych strukturalnych – metody, która staje się coraz bardziej popularna w ostatnim czasie i która być może stanie się w bliskiej przyszłości jednym z czynników rankingowych, decydujących o wynikach wyszukiwania w Google. Dlatego już dziś warto dowiedzieć się, czym są dane strukturalne i jak można je wykorzystać.

SEO/SEM
Google doceni certyfikat SSL na Twojej stronie internetowej

Jako coraz bardziej świadomi użytkownicy sieci przykładamy coraz większą uwagę do bezpieczeństwa danych, które w niej przetwarzamy. Na przeciw tym potrzebom powinni wyjść właściciele witryn internetowych, zwłaszcza jeśli udostępniają one płatności on-line czy przesyłają newralgiczne i poufne informacje.  Wystarczy zabezpieczyć swoją stronę certyfikatem SSL, a zyskamy dzięki temu szereg korzyści. Dowiedzcie się, czym jest SSL i o jakich korzyściach mowa.

SEO/SEM
Google przestaje wspierać reklamy w technologii Flash

We wrześniu tego roku Google wprowadzi bardzo istotną aktualizację – przeglądarka Chrome przestanie wspierać technologię Flash. To bardzo istotna zmiana w internetowej rzeczywistości, która zdecydowanie wpłynie na agencje interaktywne, ich klientów oraz wydawców reklam webowych. Zobaczcie, co ta zmiana oznacza w kontekście tworzonych reklam on-line.