Pączki, faworki i przepisy - czego szukamy w sieci w Tłusty Czwartek? > Blog Agencji Intellect
Wciśnij enter, aby wyszukać
Blog Agencji Intellect / Agencyjny lifestyle  / Pączki, faworki i przepisy – czego szukamy w sieci w Tłusty Czwartek?

Pączki, faworki i przepisy – czego szukamy w sieci w Tłusty Czwartek?

Lubicie Tłusty Czwartek? My bardzo! W dzisiejszym wpisie znajdziecie dwie rzeczy, które szczerze uwielbiamy: pączki oraz garść analiz. Sprawdźcie, jak świętujemy Tłusty Czwartek w Agencji Interaktywnej Intellect i przekonajcie się, czego dziś szukają w sieci internauci.

pączki

Dziś Tłusty Czwartek! To jeden z naszych ulubionych dni w roku: łakomstwo to już część tradycji i to od setek lat. Zwyczaj obchodzenia Tłustego Czwartku wywodzi się prawdopodobnie jeszcze z czasów pogaństwa, gdy podczas wielkich uczt świętowano nadejście wiosny i jedzono pączki – chociaż w nieco innej wersji niż nasza, bo słone, nadziewane słoniną.

W Polsce słodkie pączki zagościły około XVI wieku i obecnie są nieodłączną częścią tradycji Tłustego Czwartku. Istnieje nawet stary przesąd, który głosi, że kto w Tłusty Czwartek nie zje pączka, ten może spodziewać się chudego roku.

W Agencji Intellect chudy rok chyba nam nie grozi: dziś w biurze pojawili się goście specjalni. Wprawdzie nie zostali z nami długo, ale ich wizyta sprawiła pracownikom mnóstwo radości. Mowa oczywiście o pączkach i oponkach, z pysznym nadzieniem, pokrytych cukrem pudrem i lukrem.

pączki w Intellect

Na jedzeniu pączków nasze świętowanie jednak się nie skończyło. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie sprawdzili, jak na Tłusty Czwartek 2018 reaguje Internet. Specjalnie dla Was: garść statystyk związanych z aktywnością internautów. Kim jest siostra Anastazja? Czy da się zrobić pączki w pięć minut? Faworki czyjego przepisu cieszą się największą popularnością? Jak weganie świętują Tłusty Czwartek i czy mężczyźni założą dziś fartuchy i kuchenne rękawice? Dzisiaj badamy te fascynujące zagadnienia! 🙂

Zacznijmy od tego, że chociaż pączki i faworki są dobre o każdej porze roku (przynajmniej naszym zdaniem!) to w okolicach Tłustego Czwartku ich popularność gwałtownie wzrasta:

statystyki Tłustego Czwartku

Jak wynika z wykresu, przez większość roku wyszukujemy przepisy na pączki i faworki z podobną częstotliwością. Gdy jednak nadchodzi Tłusty Czwartek – liczba zapytań rośnie.

W tym czasie popularnym hasłem nie tylko jest „Tłusty Czwartek”. Przyjrzyjmy się pięciu najpopularniejszym zapytaniom na hasło „faworki”:

Fawroki analiza

Nie wiemy, kim jest Pani Jola, ale najwyraźniej „faworki przepisu Joli” muszą być naprawdę pyszne, bo internauci oszaleli na ich punkcie. Będziemy musieli koniecznie bliżej zbadać to zagadnienie – dla dobra nauki, oczywiście – i przeprowadzić szczegółową analizę porównawczą pomiędzy faworkami Joli, a faworkami siostry Anastazji. Najwyraźniej i ona musi być znaną mistrzynią kuchni, bo na popularności zyskuje zapytanie „przepis na faworki siostry Anastazji”.

Dziś wiele osób spróbuje przyrządzić faworki bez użycia spiritusu (kolejne zagadnienie warte gruntownych badań, należałoby przecież porównać, czy faworki przygotowane ze spirytusem smakują inaczej niż te bez niego!) albo faworki drożdżowe. Sądząc po rosnącej popularności hasła „facet robi faworki” w Tłusty Czwartek niejeden mężczyzna ubrudzi ręce mąką, wyrabiając faworkowe ciasto.

A jakie zapytania interesują dziś internautów, jeżeli chodzi o pączki?

Pączki analiza

Wzrosła liczba zapytań przede wszystkim na hasło „wegańskie pączki” – niewykluczone, że cukiernie nie pomyślały w Tłusty Czwartek o zapewnieniu uczty weganom, i ci musieli wziąć sprawy w swoje ręce. Drodzy cukiernicy, wiecie, co robić w przyszłym roku, żeby zwiększyć obroty!

Wielu domorosłym kucharzom marzą się również „pączki w 5 minut”. Obawiamy się, że przygotowanie pączków w tak krótkim czasie może okazać się niemożliwe… Podpowiadamy jednak, że jest doskonały sposób na zdobycie pączków w kilka minut: zajrzenie do najbliższego sklepu.

Niektórzy postanowili też sprawdzić, jakie znaczenie mają sny o pączkach. Możemy tu pobawić się we wróżkę i zasugerować, że jeśli nastąpiły akurat w okolicy Tłustego Czwartku, sen o pączkach oznacza najprawdopodobniej, że wkrótce zjesz pączka ;). Ewentualnie, że zjadłeś ich tyle, że nawiedzają Cię w snach.

Wygląda na to, że nie wszystkim wystarczą tradycyjne pączki z marmoladą i marzą się im pączki z budyniem (jak najbardziej popieramy ideę dużego wyboru pączków o różnych smakach!). A do produkcji tłustoczwartkowych specjałów chętnie używany jest serek Danio.

Na koniec: nasz ulubiony screen. Dowiadujemy się z niego, że, po pierwsze, pączki Ewy Wachowicz cieszą się sporą popularnością. Po drugie – chyba lubimy… chwalić się naszymi pączkami.

analiza haseł

W takim razie, jeszcze raz: “look at my pączki”.

Zapewniamy, że były przepyszne!

pączki Intellect 2

Magdalena Kubasiewicz

Content Marketing & PR Specialist

Brak komentarzy

Napisz komentarz