10 najlepszych reklam świątecznych według Intellect [Zestawienie 2018 rok] > Blog Agencji Intellect
Wciśnij enter, aby wyszukać
Blog Agencji Intellect / Wideo Marketing  / 10 najlepszych reklam świątecznych według Intellect [Zestawienie 2018 rok]
Najlepsze świąteczne reklamy

10 najlepszych reklam świątecznych według Intellect [Zestawienie 2018 rok]

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas w roku: pełen przygotowań i spotkań z rodziną i najbliższymi oraz… zakupów. Przed Świętami kupujemy zwykle więcej, to zaś sprawia, że grudzień to także okres wzmożonej aktywności marek. Nieodzownym elementem tych dni są więc również bożonarodzeniowe reklamy. 😉 Najczęściej bardzo wzruszające, zabawne … choć nie wszystkie. Zapraszamy Was na zestawienie 10 najlepszych świątecznych reklam. Tych tegorocznych i nie tylko.

Najlepsze świąteczne reklamy -grafik tytułowa

1. Erste Group 2018 – What would Christmas be without love? (2018)

Nasze zestawienie otwieramy piękną animacją od Erste Group – austriackiej firmy zajmującej się dostawą usług finansowych. Do szkoły, gdzie uczą się zwierzątka, trafia nowy kolega – Jeż. Jego kłująca i ostra natura nie pomaga w komunikacji i nawiązywaniu nowych przyjaźni. Czy w takim wypadku mały jeż jest skazany na samotność? Odpowiedź na to pytanie poznacie po obejrzeniu reklamy.

2. Behlsen – Das ist Weihnachten (2016)

„Co to są Święta?” – to pytanie zadała w swoim spocie firma Bahlsen, międzynarodowy producent słodkich wypieków. Przedstawiona w reklamie historia dwójki dzieci odpowiada trafnie na to pytanie, skłaniając przy tym do przemyśleń. Jeżeli Wy również chcecie poznać piękną definicję Świąt, to zachęcamy do obejrzenia poniższej reklamy.

3. Google – Home Alone Again with the Google Assistant (2018)

Niepisana świąteczna tradycja, która zagościła do polskich domów, to oglądanie kultowego filmu „Kevin sam w domu”. Czy można wyobrazić sobie Święta bez niego? W tym roku Kevin również został sam w domu. No, prawie sam! 😉 Tym razem z niewielką pomocą przychodzi mu Google Assistant. Jak? Zobaczcie sami.

4. Empik – Żeby Cię lepiej widzieć (2018)

Krasnoludki pochłonięte surfowaniem po internecie, Jaś i Małgosia wybierający wirtualny cukierek zamiast prawdziwego, dziewczynka z zapałkami z telefonem? Chyba nie tak zapamiętaliśmy postacie z bajek opowiadanych przez rodziców. Jednak tak mogą one wyglądać oczami dziecka, którego rodziców pochłonął wirtualny świat rozrywki i ciągłej wymiany informacji. O bliskości, cieple i czułości, które są synonimami Świąt Bożego Narodzenia, opowiada w swojej tegorocznej reklamie Empik. Gorąco zachęcamy do jej obejrzenia.

5. EDEKA – #Zeitschenken (2016)

Każdego roku EDEKA – firma holdingowa – z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowuje niezwykłą, poruszającą reklamę. Dlatego podobnie jak ubiegłorocznym zestawieniu świątecznych spotów, również i w tym roku nie mogło zabraknąć jednej z ich bożonarodzeniowej kreacji w naszym zestawieniu. EDEKA w reklamie sprzed dwóch lat przypomina, że najlepszym prezentem podarowanym drugiej osobie, jest swój czas i wspólne chwile, szczególnie w Boże Narodzenie.

6. IKEA – ¿Cuánto crees que sabes de tu familia? / Jak myślisz, ile wiesz o swojej rodzinie (2018)

„Familiarizados” to teleturniej, w którym członkowie rodzin zasiadają wspólnie do świątecznych stołów. Zasady gry są proste. Prowadzący zadaje pytania, a kolejne osoby z rodziny muszą na nie odpowiadać. Dobra odpowiedź – zostajesz przy stole, zła – odchodzisz. Teleturniej zaczyna się od prostych pytań dotyczących nowinek technicznych, mediów społecznościowych itp., z którymi uczestnicy radzą sobie bez większych problemów. Następnie prowadzący przechodzi do pytań – wydawać by się mogło, prostszych – dotyczących rodziny. Jak poradzili sobie z nimi bohaterzy reklamy IKEI? Co jest im bliższe, rodzina czy świat wirtualny? Odpowiedź znajdziecie w poniższym filmie reklamowym.

7. Orange – Keep Christmas Wonderful (2018)

Idealne Święta Bożego Narodzenia, to takie spędzone z rodziną przy suto zastawionym stole, w akompaniamencie kolęd i pastorałek oraz blasku świecącej się choinki w tle. Piękna wizja, jednak jak pokazuje Orange w swojej reklamie, czasem bardzo daleka od rzeczywistości.
Zdarza się, że ten „Najpiękniejszy czas w roku” zamienia się w walkę ze stającymi nam na drodze przeszkodami. Obejrzyjcie poniższą reklamę i sprawdźcie, co może nas spotkać podczas Świąt Bożego Narodzenia oraz jaką receptę ma na to Orange.

8. Burberry – Close Your Eyes and Think of Christmas (2018)

Czy reklama świąteczna musi być ciepła, ckliwa, wzbudzająca tylko pozytywne emocje, aby miała w sobie „to coś”? Burberry – brytyjski domy mody, pokazuje, że niekoniecznie! Zaprezentowana przez nich tegoroczna, świąteczna reklama łamie przyjętą konwencję, a tym samym skutecznie przyciąga uwagę widza. Zamysłem Juno Calypso, artysty odpowiedzialnego za stworzenie tej reklamy, było uchwycenie „bardziej realistycznego” obrazu Świąt Bożego Narodzenia. Czy mu się to udało? Zobaczcie reklamy i oceńcie sami. 😉

9. Glade – „The Greatest Gift” (2015)

Czasem najmniejsze uczynki, mogą sprawić największą radość. Kolejna w naszym zestawieniu reklama pokazuje, że nawet lampki świąteczne, które często są dla nas tylko ozdobą domu, ściany czy choinki, dla kogoś mogą znaczyć o wiele więcej. Przekonajcie się sami, że nawet małe rzeczy mają czasem wielką moc!

10. Lewis – „John Lewis&Partners Christmas Ad 2018 – #EltonJohnLewis” (2018)

Elton John to niekwestionowana legenda światowej muzyki, a w dodatku główny bohater bożonarodzeniowej reklamy marki Lewis. Jednak jego pasja do muzyki, a zwłaszcza fortepianu gdzieś musiała mieć swój początek. Razem z Eltonem Johnem cofamy się w reklamie, od chwili obecnej, aż do pewnego świątecznego poranka, kiedy zaczęła się Jego przygoda z muzyką. To co, jesteście gotowi na te podróż? 😉

Napiszcie nam w komentarzu, która reklama z naszego zestawienia spodobała Wam się najbardziej! 😊

Piotr Młynarczyk

Social Media Specialist

Brak komentarzy

Napisz komentarz