Najlepsze reklamy Super Bowl ostatnich lat! > Blog Agencji Intellect
Wciśnij enter, aby wyszukać
Blog Agencji Intellect / Content marketing  / Najlepsze reklamy Super Bowl ostatnich lat!

Najlepsze reklamy Super Bowl ostatnich lat!

Reklamy Super Bowl zyskały już, nie tylko w branży marketingowej, miano kultowych. Ze względu na ogromną konkurencję i coraz bardziej zaskakujące pomysły marek, bardzo trudno wybrać faworyta, szczególnie z ostatnich lat. Chcemy jednak przybliżyć Wam klimat ostatnich reklamowych zmagań Super Bowl – być może za rok, tak jak my będziecie czekać z niecierpliwością na to wydarzenie!

Mimo kilku lig sportowych znanych na całym świecie, w Stanach Zjednoczonych wciąż niekwestionowanym liderem pozostaje inny rodzaj futbolu – mianowicie tzw. futbol amerykański. National Football League (NFL), czyli największa zawodowa liga futbolu amerykańskiego, trwa od lipca do lutego, od fazy play-off, aż do wielkiego finału ligi, zwanego przez mieszkańców kraju zza wielkiej wody – Super Bowl. Wywołuje on u Amerykanów prawdziwe szaleństwo! Sklepy oraz inne instytucje zamykane są w tym dniu dużo wcześniej, a w 2015 roku, przed telewizorami zasiadło aż 144,4 mln mieszkańców USA. Widząc takie liczby, nie mogą również dziwić ceny, jakie muszą zapłacić reklamodawcy, za chociażby kilka sekund oglądalności. Od kilkunastu tysięcy do nawet kilku milionów dolarów. Dlatego właśnie twórcy reklam prześcigają się z roku na rok, w coraz to nowszych pomysłach, jak kreatywnie i skutecznie zareklamować siebie, swój produkt oraz zostać równie długo w pamięci Amerykanów. Przynajmniej do następnego Super Bowl. Poniżej chcemy przedstawić Wam najlepsze efekty pracy wielu amerykańskich specjalistów od reklamy, które można było obejrzeć na przestrzeni kilku ostatnich lat.

10. „All Powerless” | Mophie | Super Bowl – 2015

Nasze zestawienie otwiera reklama, która pojawiła się podczas Super Bowl w 2015 roku, sygnowana marką, znanego w Stanach Zjednoczonych, producenta baterii do telefonów – Mophie. Padający śnieg w środku afrykańskiej pustyni, przedmioty codziennego użytku, które nagle przestają podlegać prawom grawitacji czy zwierzęta przejmujące kontrolę nad ludźmi. Chaos o skali globalnej. Jak wizja końca świata może odnosić się do producenta baterii? Jeżeli chcecie się przekonać, to koniecznie obejrzycie te reklamę!

 9. „First Date” | Hyundai | Super Bowl – 2016

Każda córka, jest “córeczką Tatusia”. Nic dziwnego, że Ojciec chciałby wiedzieć z kim wychodzi z domu jego dorastająca córka i co robi w tym czasie. Hyundai pokazuje, że to możliwe! 😉 Jak? Obejrzyjcie spot i przekonajcie się sami!

8. „The Longest Chase” | Toyota | Super Bowl – 2016

Transparenty, tłumy fanów, ludzie oglądający w telewizji z wypiekami na twarzy jedną relację. Kto by pomyślał, że chodzi akurat o… pościg złodziei! Dlaczego próba ujęcia grupy przestępców wzbudza tak duże zainteresowanie? Tego dowiecie się z reklamy Toyoty, którą mieli okazję oglądać widzowie Super Bowl w 2016 roku.

7. „Restaurant” | Wix.com | Super Bowl – 2017

Reklama nam tak bliska, że nie mogliśmy jej pominąć w tym zestawieniu. 😉 Wix.com, to przedsiębiorstwo, oferujące stworzenie własnej strony internetowej. Bohater tego klipu reklamowego, wpada właśnie w wir tworzenia swojej witryny, do tego stopnia, że nawet nie zauważa, co Jason Statham (m.in Transporter) wyprawia w jego restauracji! 😀 Tworzenie stron wciąga! My to rozumiemy doskonale 😉

6. „Brotherly Love” | Coca-Cola | Super Bowl – 2016

Coca-Cola, to stały bywalec w paśmie reklamowym podczas Super Bowl. W 2016 roku firma  postanowiła przedstawić historię dwóch braci, pokazując blaski i cienie codziennego życia z rodzeństwem. 😉 Zrozumieją doskonale tę reklamę Ci, którzy mają starsze rodzeństwo! 😉 Zobaczcie sami!

5. „Between Friends” | Bud Light | Super Bowl – 2017

Tym razem mamy dla Was reklamę innego napoju. 😉 Producent najlepiej sprzedającego się piwa w Stanach Zjednoczonych, pokazuje migawki z życia dwóch najlepszych przyjaciół, którym  towarzyszy wspomniany wyżej złocisty trunek. Według twórców, takie chwile, to nie tylko wspólne przechylanie butelki z piwem, ale przede wszystkim budowanie silnej męskiej przyjaźni.

4. „Hero’s Journey” | Kia | Super Bowl – 2017

Miejsce tuż poza tzw. “pudłem” zajmuje w naszym zestawieniu, reklama kolejnego producenta samochodów – marki KIA. Główną rolę zagrała tam znana amerykańska aktorka – Mellisa McCarthy. W tym przypadku twórcy reklamówki postawili na sprawdzony, delikatnie przerysowany humor, który jednak doskonale trafia do odbiorcy! 😉 Jeśli chcecie zobaczyć, co spotkało Mellisę w trakcie próby ratowania świata, to koniecznie odpalcie tę reklamę! 😀

3. „It’s All The Tide Ad” | Tide | Super Bowl – 2018

I w końcu przechodzimy do pierwszej trójki! 😉 Sami przyznacie, że proszek do prania, to nie jest zbyt atrakcyjny produkt reklamowy. Jednak z odrobiną kreatywności i dobrym aktorem, można uczynić reklamę ciekawą! Sparodiowanie innych reklam znanych z Super Bowl oraz równie popularny aktor –  David Harbour (halo, są tu jacyś fani Stranger Things?), jak widać okazały się dobrą receptą na sukces! 😉

2. „Touchdown Celebrations to Come” | NFL | Super Bowl – 2018

Już niemal na końcu naszej listy, reklama trochę inna niż wszystkie! 😉 Tym razem nie jest to jednak reklama samochodu, piwa, czy chociażby proszku do prania, a samego Super Bowl! Dwóch, dobrze zbudowanych graczy, odtwarzających słynny finałowy taniec z Dirty Dancing? Koniecznie musicie to zobaczyć! 😀

1. „Lost Dog” | Budweiser | Super Bowl – 2015

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że internetem rządzą słodkie szczeniaczki. Dlatego nie mogło zabraknąć ich również tutaj! Reklama, która podbiła serca ludzi z całego świata. Mały psiak, który za przyjaciół ma konie, przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności, znajduje się daleko od domu. Teraz musi wrócić do domu. Czy mu się udało? Tego dowiecie się po obejrzeniu filmiku reklamowego! 😉

Która z podanych przez nas reklam spodobała Wam się najbardziej i dlaczego? 😉 Jeżeli macie swoją ulubioną reklamę z Super Bowl, a nie znalazła się ona w naszym zestawieniu, napiszcie o niej w komentarzu!

Piotr Młynarczyk

Social Media Specialist

Brak komentarzy

Napisz komentarz