E-commerce kompleksowo. Sklep TMK - case study. > Blog Agencji Intellect
Wciśnij enter, aby wyszukać
Blog Agencji Intellect / E-commerce  / E-commerce kompleksowo. Sklep TMK – case study.

E-commerce kompleksowo. Sklep TMK – case study.

Kolejny e-commercowy projekt z nami!  W ostatnim czasie oddaliśmy do użytku rozbudowany sklep internetowy z asortymentem odzieży typu streetwear dla Marki Sklep TMK, założonej w 2003 r. Dziś prezentujemy w formie case study, jak od kuchni wyglądał cały proces projektowy, co było do zrobienia i jakie efekty udało się uzyskać 🙂

crm.nln.pl_files_grafika-na-bloga-9333-16125

Jaki był cel?

Właściciel marki SKLEP TMK zgłosił się do nas z potrzebą redesignu sklepu online, który funkcjonował w niezmienionej postaci przez kilka ostatnich lat. Dynamiczny rozwój sklepu, coraz większa ilość użytkowników oraz dostosowanie wyglądu i funkcjonalności sklepu do aktualnych trendów zdecydowały o potrzebie opracowania nowych rozwiązań – zarówno w warstwie wizualnej jak i technologicznej. Jednym z celów projektu, oprócz redesignu była także zmiana platformy sklepowej, na której każdego tygodnia dochodziło do kilkudziesięciu transakcji online oraz migracja całej bazy produktowej. Nasza agencja podjęła się wszystkich tych prac i zrealizowała projekt kompleksowo.

Co zrobiliśmy?

Analiza starych rozwiązań i nowych wymagań

W pierwszej kolejności przeprowadziliśmy gruntowny wywiad z naszym Klientem, który pozwolił nam dopasować dla niego najlepsze rozwiązania. Poznaliśmy specyfikę sprzedawanych produktów oraz cele biznesowe, aby na tej podstawie móc rozpocząć prace projektowe i programistyczne. Poznaliśmy także szczegółowe wymagania naszego Klienta, dotyczące dostosowania funkcji administracyjnych sklepu, aby dzięki temu mógł jeszcze skuteczniej zarządzać bazą swoich produktów i zamówieniami.

Redesign

Kolejnym etapem było opracowanie całościowej architektury informacji w sklepie, aby maksymalnie zwiększyć jego użyteczność i konwersję, a następnie na tej podstawie opracowaliśmy dedykowany projekt graficzny, nawiązujący w swoim stylu do specyfiki sprzedawanych produktów. Nowoczesny layout eksponuje wyraźnie kategorie produktowe oraz marki producentów, a także informacje o aktualnych promocjach. Sklep został przygotowany w pełni w technologii responsywnej, dzięki czemu jego obsługa na urządzeniach mobilnych jest wygodna i użyteczna.

screen-9333-16125

Prace techniczne i optymalizacja pod potrzeby Klienta

Po dokonaniu szczegółowej analizy wymagań właściciela Sklepu TMK, zapadła decyzja o użyciu naszego autorskiego systemu sklepowego Intellect SHOP, który mogliśmy ściśle spersonalizować do jego indywidualnych potrzeb. System, poza standardowymi funkcjonalnościami, został wyposażony w szereg dodatkowych opcji, dotyczących m.in. zarządzania zamówieniami detalicznymi i hurtowymi, obsługi dynamicznego newslettera, pełnej integracji z systemem Allegro oraz elastycznego zarządzania asortymentem sklepu w aż 5 wersji językowych. Ważnym etapem prac była migracja całej bazy produktowej ze starego do nowego sklepu – operacja została poprzedzona szczegółową analizą naszych specjalistów z działu IT, a następnie wielokrotnie testowana, aby wyeliminować wszelkie nieprawidłowości.

Efekty

Uruchomiony przez nas sklep dostępny jest pod adresem www.skleptmk.pl. Wszystkie założone cele udało się zrealizować w 100 %, dzięki czemu dziś klienci Sklepu TMK mogą korzystać z niego jeszcze sprawniej oraz cieszyć się o nowoczesnym, responsywnym designem, a nasz Klient zarządzać swoimi zamówieniami jeszcze skuteczniej. A tych – jak pokazują statystyki – jest jeszcze więcej.

Potrzebujesz wsparcia przy Twoim projekcie e-commerce?

Wszystkich zainteresowanych współpracą z naszą agencją nad rozwojem swojego biznesu e-commerce zapraszamy do kontaktu. Piszcie na biuro@intellect.pl, przedstawcie nam swoje potrzeby, a my dobierzemy dla Was najlepsze rozwiązania. Naszą pomoc oferujemy nowym e-sprzedawcą, którzy potrzebują szybkich i optymalnych rozwiązań, ale także doświadczonym sklepom online, które wymagają użycia dedykowanych rozwiązań.

Sławomir Turkiewicz

Client Service Director w agencji interaktywnej Intellect

Brak komentarzy

Napisz komentarz